Akvarijní rybky Tomáše a Erika

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Tetra Krvavá

Čeleď: Characidae (Tetrovití)
Typ: Sladkovodní
Velikost: 4 - 4.5 cm
Původ: Jižní Amerika: Brazílie, Paraguay.
Teplota: 22 - 26°C
Kyselost: 6 - 7.2 pH
Tvrdost: 2 - 15°dGH
Chov: Snadný
Obvyklá cena: 15 - 25 Kč
Lokalizace: Horní a střední část nádrže
Krmení: Všežravec - přijímá všechny druhy krmiva úměrně své velikosti. Živé, mražené, vločkové, granule.
Pohlaví: Tělo je oválné, vysoké, ze stran zploštělé. Za skřelemi je na bocích zřetelná černá skvrna. Černě zbarvená je hřbetní ploutev a z části i řitní ploutev. Černé zbarvení ploutví je bíle lemované. Samičky jsou o něco světlejší a mohutnější než samečci. Zbarvení samců je jasně červěné, oproti samicím výraznější, tělo je štíhlejší.
Odchov: Pro odchov použijeme samostatnou vytíračku, do které umístíme jávský mech, do kterého se vytírají. Ideální je použít rošt, jelikož rodiče své jikry požírají. Teplotu udržujeme na 26°C. Po vytření je nutné rodiče ihned odlovit. Ve vytíračce pak udržujeme mírné vzduchování, aby nedošlo k zaplísnění jiker. Vhodné je elementku zastínit. Potěr se vykulí po 24 hodinách a za dalších cca 5 dní se rozplave. Potěr krmíne prachovým krmivem (vyřníci) a naupliemi žábronožky solné. Přibližně za 3 týdny potěr začneme třídit podle velikosti. Pohlavní dospělosti dosahují po 8 měsících.
Snášenlivost: Klidná, mírumilovná, hejnová rybka vhodná do společenských akvárií.
Délka života: 3-5 let.
Min.velikost n.: Vzhledem k potřebě chovu hejna lze pro druhovou nádrž použít akvárium o objemu 80 litrů. Patří mezi dobré plavce a lépe budou prospívat ve větších nádržích. Samci mezi sebou občas soupeří.
Dop.počet ryb: Hejno 6 a více kusů.
Charakteristika: Tyto společenské, čilé a mírumilovné rybky vyžadují dobře osázené akvárium s tmavým dnem delším než 60 cm. Vhodné je tmavší dno, kde lépe vyniknou jejich barvy. Chováme v hejnu. Nádrž udržujeme v čistotě, pravidelně odkalujeme a měníme část vody. Je to nenáročná ryba vhodná i pro začátečníky. V malých nádržích se zvláště při krmení může projevit mírná agresivita vůči ostatním druhům ryb, kterým mohou mít tendence okusouvat ploutve, v dostatečně prostorných nádržích žádné problémy zpravidla nejsou. Další názvy = Cheirodon eques = Chirodon eques = Hemigrammus melasopterus = Hemigrammus serpae = Hyphessobrycon callistus = Hyphessobrycon serpae = Megalamphodus eques = Tetragonopterus callistus.
 

Tetra Krvavá

Tetra Krvavá1.jpg

Tetra Krvavá

Tetra Krvavá.jpg

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.