Akvarijní rybky Tomáše a Erika

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Tetra Červená

tetry Červené

ČERVENÁ.jpg

Čeleď: Characidae (Tetrovití)
Synonyma: Žanérka
Typ: Sladkovodní
Velikost: 3 - 5 cm
Původ: Jižní Amerika: Rio de Janiero
Teplota: 20 - 28°C
Kyselost: 6 - 7 pH
Tvrdost: 5 - 18°dGH
Chov: Snadný
Lokalizace: Střední část nádrže
Krmení: Všežravec - příjímá prakticky jakoukoli potravu - živé, mražené i vločkové.
Pohlaví: Tvarem těla se podobá rybce H. bifasciatus. Zbarvení je šedavě lesklé, boky mosazně hnědé, bříško bělavé. Zadní část těla je zářivě červená, ploutve, s výjimkou ploutví prsních, jsou cihlově červené. Hřbetní ploutev je v přední části bíle lemovaná. Řitní ploutev má černou přední hranu a špičku. Za skřelemi jsou dvě výrazné souběžné příčné černé skvrny, které se naspodu zužují. Samec je štíhlejší, břišní a řitní ploutve jsou krvavě červené, řitní ploutev je černě lemovaná. Samička je méně červená a během tření je mohutnější.
Odchov: 24 °C. Rybky se snadno rozmnožují. Malá nádrž bez písku, s jemnolistými rostlinami, voda odstátá, neutrální, dobře provzdušněná. Po vytření je nutné rybky ihned vylovit. Počet jiker je kolem 200 kusů. Potěr se rozplave asi za 6 dnů. První 3—4 týdny svého života se zdržuje v blízkosti dna. Krmíme jemnou živou potravou. Po osmi měsících mladé rybky pohlavně dospívají.
Min.velikost n.: 50 a více litrů.
Dop.počet ryb: Hejno alespoň 6 kusů.
Charakteristika: Velmi nenáročná, mírumilovná, odolná, hejnová rybka, která je vhodná i pro začátečníky. Doporučuje se chovat aspoň 6-8 kusů, kdy se pak rybky zabývají sami sebou. Nejlépe vyniká na tmavém dně. Nádrž ba měla být nepříliš prosvětlená, dobře osázená. Voda normální. Rybky snesou i chladnější vodu.
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.