Akvarijní rybky Tomáše a Erika

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Mečovka zelená červená

Mečovka zelená červená

Mečovky.jpg

Mečovka zelená červená

Mečovka.jpg

Čeleď: Poeciliidae (Živorodkovití)
Synonyma: Tuxedo
Typ: Sladkovodní
Velikost: 7 - 15 cm
Původ: jižní Mexiko, Quatemala
Teplota: 18 - 27°C
Kyselost: 7 - 8 pH
Chov: Snadný
Lokalizace: Celá nádrž
Krmení: všežravec
Pohlaví: samička je větší, zavalitější a má ocasní ploutev bez mečovitého výrůstku, samec má řitní ploutev přeměněnou v tzv. "gonopodium", která slouží k oplodnění samice.
Odchov: Nádrž střední velikosti, dostatek jemnolistých rostlin pro úkryt mladých rybiček před žravostí samičky. Počet vržených mláďat se řídí velikostí samičky a činí 40-150 kusů. Při tření dochází k oplodnění jiker v těle samičky. Březí samička se pozná podle skvrny březosti, což je tmavá skvrna na koncové části břicha před řitní ploutví. Doba březosti trvá 4-6 týdnů. Samička vypuzuje z těla jikry s úplně vyvinutými rybičkami, které po opuštění matčina těla protrhnou prudkým trhnutím blánu jikry a ihned plovou. Pokud chcete zachránit mladé musíte odlovit samici, jinak je sežere.
Charakteristika: Velmi čilá vytrvalá ryba. Přírodní forma je čistě zelená, ale existuje mnoho dalších barevných forem, s různě tvarovanými ploutvemi což vzniklo dlouhodobým šlechtěním. Uvádí se v některých starších knihách,že starým samicím naroste mečík a jsou z nich neplodní samci,ale ve skutečnosti jsou to samci od začátku (pozná se to podle gonopodia). Jsou to většinou vzrostlejší samci, kteří mohou být neplodní, a jsou velmi agresivní
Nabízí: Dick (prodám), tasidele (daruji), Mišičta (prodám - asi za čtvrt roku než mrňata vyrostou), Johnny5 (prodám - za symbolickou cenu), Porcupine (daruji - Kladno a okolí)
Posledni komentare
07.06.2016 20:36:28: Omlouvám se za to, že вмешиваюсь... mám podobný situace. Pište zde nebo do PM. O_O půjčka hned i pře...
27.06.2012 20:44:18: Půjčky rychlé půjčky Půjčky odpovědným způsobem pujcky-online-nebankovni.cz/ půjčky online...
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.