Akvarijní rybky Tomáše a Erika

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Kančík citrónový

Čeleď: Cichlidae (Vrubozubcovití)
Typ: Sladkovodní
Velikost: 25 - 30 cm
Původ: Střední Amerika
Teplota: 22 - 25°C
Chov: Obtížný
Lokalizace: Střední a dolní část nádrže
Krmení: Ryba je stále hladová. Vedle tablet pro cichlidy je možno dávat rybám velkou a vydatnou potravu, jako malé rybičky a žížaly. Velmi rády také požírají kousky hovězího srdce.
Pohlaví: Dospělí samečci mají abnormálně hrbolatou přední část hlavy, kdežto hlava samičky vybíhá do špičata. Samečci mají kromě toho delší zašpičatělé ploutve. Obě pohlaví se od sebe natolik liší, že se zdá, jako by se jednalo o dva různé druhy ryb.
Odchov: Pro ryby je charakteristický "svatební tanec a líbání" v období tření. Pár, který má dostatek prostoru a dobrou péči se stará o potomstvo i v akváriu, kde se vyskytují i jíné druhy ryb. Oba rodiče se starají jak o jikry tak o potěr. Potomstvo je možno odchovat drobnou živou potravou a jemným suchým krmivem.
Snášenlivost: Ryby jsou velmi nesnášenlivé. Doporučuje se chvat jen jeden pár společně s velkými cichlidami. Nutností je velké akvárium s mnoha úkryty. Ryby se zdržují v kruhovém, stále hájeném teritoriu.
Min.velikost n.: Velké akvárium kde převládaji kameny, skalky a nemá smysl jej osazovat rostlinami. Ryba má málo požadavků na složení vody. Akvárium vyžaduje velmi účinnou filtraci, aby se voda udržela čistá.
Charakteristika: Mladí kančíci citronoví mají vždy hnědošedou barvu. Sytě žlutou barvu získají až později. Některé ryby si však ponechají šedou barvu natrvalo. Kameny mají být dobřě usazeny do dna, nikoli do štěrku. Ryby rády přestavují akvárium dle svých potřeb. Ryba ráda plave v křišťálově čisté vodě, která je neustále proudící.

Kančík Citronový

Kančík.jpg

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.